Tradičné vodné fajky

Vodná fajka sa po prvý krát objavila v Indii a bola vyrobená z kokosového orecha a teda sa vôbec nepodobala na dnešné vodné fajky. Dlhú tradíciu má aj v arabských krajinách, kde sa vyvinula do podoby ako ju poznáme dnes.

Vodná fajka funguje na princípe filtrovania a ochladzovania dymu vďaka prebublávaniu cez vodu, ktorá slúži ako filter. Voda zachytáva väčšinu nečistôt a zjemňuje dym. Pri vodných fajkách platí pravidlo: čím vyššia vodná fajka, tým lepšia chuť a chladnejší dym, keďže putuje dlhšiu trasu ako pri malých vodných fajkách.

Tradičná vodná fajka Aladin, váza na závit a klasická hadica na vodnú fajku.
Tradičná vodná fajka Aladin, váza na závit a klasická hadica na vodnú fajku.

Pri tradičných vodných fajkách je dizajn skoro rovnaký ako bol po dlhé storočia. Zmena nastala iba pri niektorých materiáloch použitých pri výrobe. Telo je z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sa kedysi vyrábalo z medi a iných kovov.

Tradičné vodné fajky od výrobcu Aladin majú hadicu vyrobenú z imitácie kože a vo vnútri obsahujú kovovú pružinu. Preto sa nesmú umývať, pružina by zhrdzavela a materiál by mohol popraskať. Kedysi sa hadice vyrábali z ťavej alebo kozej kože. Klasické hadice Aladin majú drevené náustky s kovovými špičkami a drevené adaptéry.

Korunka na tabak zostáva naďalej keramická ako kedysi, vo väčšine prípadov je glazúrovaná. Sklenená váza sa tiež veľmi nezmenila, pribudli iba rôzne farebné kombinácie a zaujímavé tvary váz.